آموزشی

ورود به قسمت کد دهی برای کدهای خطای دستگاه کپی شارپ

برای ورود به قسمت کد دهی برای کدهای خطای دستگاه کپی شارپ AR-5516 باید اول کلید # را فشار داد. سپس کلید INTERRUPT و سپس کلید C و باز هم کلید INTERRUPT ، فقط به یاد داشته باشید. این عمل را باید سریع و بدون وقفه انجام دهید، وگرنه وارد قسمت کددهی نمی شوید.

وقتی وارد این قسمت می شوید چراغ های پنل خاموش می شوند و آماده ی دریافت کد از شما هستند. 

در این قسمت شما کد اولیه خود را داده و سپس وارد قسمت ثانویه شده کد ثانویه را باید بزنید.

مثلاً برای تست تمامی چراغهای پنل باید در اولیه عدد 5 را اینتر کنید. سپس عدد 1 را وارد کنید. البته این روش کد دهی در همه دستگاههای شارپ یک مدل نیست.مثلاً در شارپ sf-1116 باید کد c+inteerupt+0+inteerupt را وارد کنید تا وارد قسمت کددهی شوید.

کد CH در دستگاه کپی شارپ به معنی باز بودن درب بغل یا درب جلویی دستگاه. یا درست جا نگرفتن کارتریج است.

خطای F2 در دستگاه کپی شارپ مربوط به چیپ تونر یا کم و زیاد بودن غلظت تونر است.

کد دهی کپی شارپ

کد H مربوط به زمانی است که بر اثر قطعی برق دستگاه شما قفل می کند. برای رفع این خطابر روی صفحه کلید # رافشار دهید. سپس کلید INTERRUPT سپس دکمه C و سپس INTERRUPT را فشار دهید. حالا عدد 14 را وارد کنید سپس دکمه سبز رنگ یا OK را بزنید. مدتی صبر کنید دستگاه آزاد می شود.

اگر دستگاه خطای H2 را نشان داد با کد اولیه 14 می توان آن را رفع کرد.

 خاموش کردن چراغ سرویس دستگاه کپی شارپ 5516 

یکی از کدهای خطای دستگاه کپی یا به عبارتی خطاهای دستگاه کپی روشن شدن چراغ سرویس است. علت روشن شدن چراغ سرویس کار معمولا به این علت است. که شمارنده یا کنتور یکی از قطعات دستگاه به حد نصابی رسیده که باید تعویض شود. برای رفع این خطا باید شمارنده آن را رست کرد.

کد دهی کپی شارپ

برای خاموش کردن چراغ سرویس کار که با به صورت یک آدمک در مشخص شده است. کافی است کد مربوط به آن را روی دستگاه وارد کنید. برای این کار اول کلید # را فشار داده. سپس کلید INTERRUPT و سپس کلید C و باز هم کلید INTERRUPT . با انجام سریع این کار شما موفق به وارد شدن به قسمت کد دهی دستگاه خواهید شد. حال شما با زدن کد ۴۲ چراغ درام یا دولوپر و با زدن کد ۲۰ چراغ سرویس را خاموش کنید.

برای دیدن تمام کدهای خطای دستگاه های فتوکپی شارپ کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.