آموزشی

کارتریج تونر چیست؟

کارتریج تونر چیست؟کارتریج تونر ، که به آن تونر لیزری نیز می گویند ، جز قابل مصرف یک چاپگر لیزری است. کارتریج های تونر حاوی پودر تونر ، مخلوط خشک و ریز ذرات پلاستیک . کربن و رنگ های سیاه یا مواد رنگی دیگری هستند که تصویر واقعی را روی کاغذ ایجاد می کنند. تونر از طریق واحد درام با شارژ الکترواستاتیک به کاغذ منتقل می شود. و طی مراحل چاپ توسط غلطک های گرم شده روی کاغذ ذوب می شود. مانند کارتریج های جوهر لک نخواهد شد اما در صورت عدم استفاده نادرست می تواند کثیف شود.

کارتریج تونر چیست؟

کارتریج تونر چیست؟انواع چاپگرهای لیزری از رده پایین تا متوسط ​​معمولاً حاوی دو قسمت قابل مصرف هستند. خود کارتریج تونر (که طول عمر آن 2000 صفحه است) و واحد درام (عمر معمول 40000 صفحه). برخی از کارتریج های تونر واحد درام را در طراحی گنجانده اند. و درام و کارتریج به طور همزمان تعویض می شوند. هزینه کارتریج بالاتر از کارتریج فقط تونر است ، اگرچه از تعویض درام جداگانه جلوگیری می شود. کارتریج های تونر عملکردی مشابه کارتریج های جوهر دارند که توسط چاپگرهای جوهر افشان استفاده می شود.

بازده صفحه تعداد صفحاتی است که می توان با کارتریج چاپ کرد. بازده تخمینی عددی است که توسط تولیدکنندگان منتشر شده است. تا ایده ای را در مورد تعداد صفحاتی که از کارتریج انتظار دارند. به مصرف کنندگان ارائه دهد.

برای سالیان متمادی،تولیدکنندگان روش های خاص خود را برای آزمایش و گزارش بازده کارتریج های تونر خود ایجاد کرده اند. و مقایسه محصولات را برای مشتریان دشوار می کنند. در ژوئن 2004 ، سازمان بین المللی استاندارد سازی (ISO). همکاری کمیسیون بین المللی الکتروتکنیک (IEC). استاندارد عملکرد ISO / IEC 19752 را برای کارتریج های تونر تک رنگ منتشر کردند. این در دسامبر 2006 با استانداردهای جدیدی برای کارتریج های جوهر افشان رنگی (ISO / IEC 24711) . کارتریج های تونر رنگی (ISO / IEC 19798) دنبال شد. عملکرد ISO متناسب با تفاوت بین استفاده واقعی از چاپگر. و صفحات و تست های استاندارد ISO ممکن است تفاوت قابل توجهی با تجربه کاربر داشته باشد.

کارتریج تونر چیست؟

کارتریج های طرح کارتریج هایی هستند . که توسط شرکت های شخص ثالث تولید می شوند و با نام های تجاری مختلف به فروش می رسند. کارتریج های طرح ممکن است از نظر ظاهری ، طراحی و بازده صفحه. نسبت به همتایان نصب شده خود کمی متفاوت باشند.

گاهی اوقات به دلیل ثبت اختراع یا حق چاپ طراحی می شوند. کارتریج های عمومی معمولاً به طور قابل توجهی ارزان تر از کارتریج های سازنده اصلی هستند. بسته به سازنده ، ممکن است از اطمینان کمتری برخوردار باشند. برخی از آنها دارای تونر بیشتری نسبت به کارتریج های OEM هستند و صفحات بیشتری را چاپ می کنند. برخی از کارتریج های تونر طرح ممکن است از کیفیت مشابهی با رقبای OEM خود برخوردار باشند. اما بسیاری از آنها چنین نیستند. مشکلات مربوط به تونرهای طرح ممکن است. به دلیل عوامل مختلفی از جمله نقاط ذوب مختلف ، کیفیت های مختلف الکترواستاتیک. رنگدانه های مختلف و اندازه ذرات مختلف ایجاد شود. که هر یک از آنها می تواند. منجر به کیفیت چاپ پایین ، کثیف بودن زمینه یا در موارد شدید آسیب به تجهیزات شود.

کارتریج تونر چیست؟

شارژ کارتریج

دوباره پر کردن تونر حداقل تولید مجدد محصول ، پر کردن مجدد کارتریج با تونر است. این اصطلاح بیانگر این است که کارتریج نیز تعویض شده و قطعات فرسوده یا آسیب دیده جایگزین شده اند. روند تولید مجدد ، و کیفیت تونر ، بین تولیدکنندگان مجدد متفاوت است.

کارتریج ضعیف بازسازی شده (یا تازه تولید شده) ممکن است باعث نشت ، اختلال در عملکرد یا خراب شدن چاپگر شود. تولیدکنندگان چاپگر از تونری استفاده می کنند که مناسب چاپگرهایشان است. کارتریج های ساخته شده و شارژ شده ممکن است از یک تونر عمومی استفاده کنند که کمتر مطابقت داشته باشد. در حالی که کارتریج های تونر معمولاً با نتایجی که خوب گزارش می شوند پر می شوند. حداقل در بعضی موارد ممکن است تونر زائد حاصل از هر چاپ و باقی مانده کاغذ در کارتریج باقی بماند. که به طور بالقوه باعث ایجاد مشکلات زمینه ای و ایجاد آلودگی در کارتریج پر شده می شود. در تاریخ 28 مارس 1989 ، به فرد کین حق ثبت اختراع ایالات متحده برای “کارتریج تونر قابل تعویض” اعطا شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.