آموزشی

خطرات سلامتی تونر

موله و همکاران (1991) گزارش داد. پاسخ به استنشاق مزمن تونر کپی کننده . یک گرد و غبار پلاستیکی رنگی با سیاه کربن ، دی اکسید تیتانیوم و سیلیس . از نظر کیفی مشابه دی اکسید تیتانیوم و اگزوز دیزل است. کربن سیاه ، یکی از اجزای تونر ، توسط IARC به عنوان “احتمالاً سرطان زا” (گروه 2B) طبقه بندی می شود. به عنوان یک پودر خوب ، تونر می تواند برای مدتی در هوا معلق بماند. خطرات سلامتی تونر دارای اثرات سلامتی قابل مقایسه با گرد و غبار بی اثر است. این می تواند برای افراد مبتلا به بیماری های تنفسی مانند آسم یا برونشیت تحریک کننده باشد.

تحقیقات در دهه ی 1970 در مورد خطرات سلامتی تونر

به دنبال مطالعات در مورد باکتری ها در دهه 1970. که نگرانی هایی را در مورد اثرات سلامتی ناشی از پیرول ایجاد کرد. یک آلاینده ایجاد شده در هنگام ساخت کربن سیاه استفاده شده در تونر سیاه. فرایندهای تولید تغییر یافت تا پیرول از محصول نهایی حذف شود. تحقیقات دانشگاه فنی کوئینزلند نشان داده است. که برخی از چاپگرهای لیزری ذرات زیر میکرومتر ساطع می کنند. که در سایر مطالعات محیطی با بیماری های تنفسی مرتبط بوده است. مطالعه ای در دانشگاه روستوک نشان داده است که ذرات میکروسکوپی موجود در تونر سرطان زا هستند ، مشابه آزبست. چندین تکنسینی که به طور روزانه با چاپگرها و دستگاه های کپی کار می کردند چندین سال تحت نظر بودند. آنها مشکلات ریوی را افزایش دادند. این تحقیق قبلی منتشر شده در سال 2006 را تأیید می کند.

تحقیقات دانشگاه هاروارد در مورد خطرات سلامتی تونر

تحقیقات در دانشگاه هاروارد نشان داده است که. هنگام چاپ ، نانوذرات اکسید فلز (که به عنوان 100 نانومتر و کوچکتر تعریف می شوند. از این رو 0.1 میکرومتر و کوچکتر). از چاپگرهای لیزری مبتنی بر تونر و دستگاه های چند منظوره در هوا منتشر می شوند. این دستگاه ها از ذرات تونر استفاده می کنند که قطر آنها به طور متوسط ​​20 میکرومتر است. اما سطح ذرات تونر خود دارای تعداد بیشماری از نانوذرات کوچک اکسید فلز است. این نانوذرات اکسید فلز بسیار کوچک بسیار فعال بوده. و می توانند به ریه ها و همچنین سایر نقاط بدن آسیب برسانند. زیرا ذرات 0.1 میکرومتر و کوچکتر می توانند. از غشای بیولوژیکی عبور کنند (از جمله آلوئول های ریه). در نتیجه از طریق خون به تمام اندام ها دسترسی پیدا می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *