آموزشی

تونر چیست؟

تونر مخلوطی از پودر است. که در چاپگرهای لیزری و دستگاه های فتوکپی برای تشکیل متن و تصاویر چاپ شده روی کاغذ استفاده می شود. به طور کلی تونر از طریق کارتریج استفاده می شود. مخلوط های اولیه که غالباً پلاستیک دانه بندی شده اند. فقط پودر کربن و اکسید آهن اضافه می کنند. با این حال ، از آن زمان مخلوط هایی ساخته شده اند. که شامل پلی پروپیلن ، سیلیس و مواد معدنی مختلف برای اعمال الکتروشیمیایی می باشند. تونرهای جدیدتری با استفاده از پلاستیک مشتق شده از گیاه همچنین به عنوان جایگزینی برای پلاستیک نفتی وجود دارد.

تونر چیست؟

ذرات تونر توسط گرمای ذوب کننده ذوب می شوند ، و به کاغذ متصل می شوند. در دستگاه های فتوکپی قبلی ، این تونر کربن کم هزینه توسط کاربر از بطری در مخزن دستگاه ریخته می شد. دستگاههای کپی بعدی و چاپگرهای لیزری (اولین لیزر جت 1984 Hewlett-Packard [3]) مستقیماً از یک کارتریج تونر مهر و موم شده تغذیه می کنند. کارتریج های تونر لیزری برای استفاده در دستگاه های کپی و چاپگر. در مجموعه های فیروزه ای ، سرخابی ، زرد و مشکی (CMYK) وجود دارند. که باعث می شود طیف وسیعی از رنگ با اختلاط ایجاد شود. ترکیب ، اندازه و ساخت پلیمر خاص مورد استفاده توسط سازنده متفاوت است اما می تواند. یک کوپلیمر استایرن اکریلات ، یک رزین پلی استر ، یک کوپلیمر استایرن بوتادین یا چند پلیمر ویژه دیگر باشد.

تونر چیست؟

فرمولاسیون تونر از سازنده ای به سازنده دیگر و حتی از دستگاهی به دستگاه دیگر متفاوت است. به طور معمول فرمولاسیون ، اندازه گرانول و نقطه ذوب بیشترین تغییر را دارند. در اصل ، اندازه ذرات تونر به طور متوسط ​​14-16 میکرومتر یا بیشتر بود. برای بهبود وضوح تصویر ، اندازه ذرات کاهش یافت. و در نهایت به 8 تا 10 میکرومتر برای رزولوشن 600 نقطه در هر اینچ رسید. تولید کنندگان تونر برای تولید پودر مناسب برای استفاده در چاپگرهای خود. یک استاندارد کنترل کیفیت را برای توزیع اندازه ذرات حفظ می کنند. تونر به طور سنتی با ترکیب مواد تشکیل دهنده و ایجاد دال شکسته یا گلوله ای ساخته می شود. سپس توسط فرز جت هوا به یک پودر خوب با دامنه کنترل شده ذرات تبدیل می شود. این فرآیند منجر به تولید گرانولهای تونر با اندازه های مختلف و اشکال کروی می شود.

برای بدست آوردن چاپ دقیق تر. برخی از شرکت ها از یک فرآیند شیمیایی برای رشد ذرات تونر از معرف های مولکولی استفاده می کنند. این منجر به اندازه و شکل یکنواخت تری از ذرات تونر می شود. شکل های کوچکتر و یکنواخت امکان تولید دقیق تر رنگ و استفاده از تونر را فراهم می کند.

تونر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.